ACTIVA SPOL S R.O.

1. Zápis v obchodním rejstříku

1.1 Název řetězce a jeho právní forma
ACTIVA spol. s r. o.

1.2. Sídlo řetězce v České republice
Společnost má sídlo v Praze 9, Letňanech, Veselská 686, PSČ 199 00

1.3 Vlastník řetězce
Vlastníkem firmy ACTIVA spol. s r.o. je Ing. Martin Leitgeb.

1.4 Základní kapitál řetězce
Základní kapitál je ve výši 10 000 000,- Kč, který byl do obchodního rejstříku zapsán 20. listopadu 1997.

1.5 Předmět činnosti ve vztahu k obchodu
Předmětem činnosti firmy ACTIVA spol. s r. o. je koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej, reklamní činnost, zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu a služeb, činnost účetních poradců, vedení účetnictví, poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software, zpracování dat, služby databank, správa sítí, grafické práce a kresličské práce.


2. Strategie obchodního řetězce

2.1 Historie řetězce na území České republiky
Firma ACTIVA byla založena v roce 1992 a z původních sedmi zaměstnanců se tým této společnosti rozrostl na více než 400. V roce 2004 firma podepsala smlouvu o partnerské spolupráci v oblasti zásobování mezinárodních firem na území České a Slovenské republiky se společností Corporate Express Europe B. V. Tento přední světový dodavatel kancelářského materiálu a zboží firemní potřeby nemá v těchto zemích přímé zastoupení, a proto hledal silného strategického partnera s podobnou obchodní a cenovou filozofií, který by jej v tomto regionu u nadnárodních zákazníků zastupoval. Během uplynulých osmnácti let firma ACTIVA mnohonásobně rozšířila rozsah nabízených služeb a vydobyla si tak přední místo v oblasti prodeje kancelářských potřeb na tuzemském trhu. V roce 2005 firma úspěšně splnila všechny podmínky uložené a dozorované nezávislou auditorskou společností a stala se tak držitelem tří certifikátů ISO – 9001:2000, 140001:2004 a 27001:2005.

2.2 Vize a mise řetězce
Cílem společnosti ACTIVA je poskytovat svým zákazníkům kvalitní a komplexní služby. Vybudovala si renomé úspěšné, ekonomicky zdravé solventní společnosti, která vždy a včas plní své závazky.

2.3 Obchodní značky řetězce
Společnost působí na Slovensku pod názvem ACTIVA Slovakia.

2.4 ISO
Společnost ACTIVA byla úspěšně certifikována podle mezinárodních norem ISO 9001:2000 Systém řízení jakosti, ISO 14001:2004 Enviromentální management a ISO 27001:2005 Systém informační bezpečnosti. Certifikaci provedla nezávislá auditorská společnost United Registra of Systems Czech s. r. o.


3. Zaměstnanci řetězce

3.1 Složení zaměstnanců řetězce
V současné době má firma ACTIVA spol. s r. o. téměř 400 zaměstnanců.


4. Provozovny obchodního řetězce

4.1 Počet provozoven
Centrála firmy se nachází v Praze – Letňanech. Společnost má celkem 8 poboček, které se nacházejí v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě, Plzni a Ústí nad Labem. Působí také na Slovensku pod názvem ACTIVA Slovakia.

4.2 Prodejní doba
Prodejní doba je stejná jak v centrále firmy v Praze, tak i na pobočkách a je ve všední dny vždy od 8:00 do 17:00.

4.3 Nabízené služby
Společnost nabízí kompletní servis a nejširší sortiment kancelářských potřeb, občerstvení, hygienických a úklidových prostředků. Samozřejmostí je doprava zdarma do druhého pracovního dne s možností roznášky až do jednotlivých kanceláří.

Dále také nabízí přehledný barevný katalog s uvedením cen u všech položek, pro stálé zákazníky také nadstandardní nekatalogové zboží, zajímavý a přehledný systém slev a celoroční bonusovou akci a pravidelné speciální akční nabídky.

Mezi doplňkové služby zahrnuje firma ACTIVA výrobu reklamních předmětů, tisk vizitek a hlavičkových papírů a výrobu razítek.

5. Hospodářské výsledky řetězce

5.1 Maloobchodní obrat řetězce
Obrat společnosti ACTIVA vzrostl od roku 2003 z 888 mil. Kč na 1 380 mil. Kč v roce 2007.

6. Postavení a ocenění řetězce

6.1 Postavení řetězce v TOP 10, TOP 100
Společnost ACTIVA je od roku 2007 partnerem sdružení CZECH TOP 100, které každoročně v rámci České republiky vyhlašuje na základě ověřených ekonomických informací několik prestižních žebříčků.

6.2 Získaná ocenění
V roce 2008 získala ACTIVA od sdružení CZECH TOP 100 za své dosavadní působení v oboru ocenění Symbol úspěšných, udělované společnostem, které v rámci svého podnikání dosáhli mimořádných výsledků, ale s ohledem na svou velikost mají minimální šanci objevit se v žebříčku nejvýznamnějších firem.7. Vztah řetězce s okolím

7.1 Vztah s okolím řetězce
Společnost se snaží minimalizovat zátěž na životní prostředí. Je držitelem certifikátu ISO 14001:2004 Systém enviromentálního managementu, což znamená, že společnost dodržuje postupy maximálně šetrné k životnímu prostředí. Dále je ACTIVA držitelem certifikátu společnosti EKO-KOM, potvrzujícím uzavření smlouvy o sdruženém plnění, v rámci které zajišťuje zpětný odběr tonerů a cartridgí a jejich další likvidaci. Je také držitelem osvědčení společnosti REMA, které zase prokazuje jejich plnění povinnosti odděleného sběru, zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.

7.2 Vztah s odběrateli
V současné době zásobuje společnost více než 32 tisíc jednotlivých zákazníků. Své služby poskytuje všem typům společností, mezi které např. patří: Hewlett-Packard, Makro Cash&Carry, T-Mobile, Tesco Stores, UPC, Siemens, Plzeňský Prazdroj, Československá obchodní banka, Raiffeisen Bank a spousta dalších.

7.3 Vztah s obyvatelstvem
Firma ACTIVA podporuje prostřednictvím projektu Aktivně dětem vybrané dětské domovy a další regionální organizace pomáhající dětem. Z každé objednávky zadané prostřednictvím elektronického obchodu věnuje dětem 3 Kč. Dvakrát ročně zúčtuje výsledky podle regionálního klíče a vybraným zařízením poskytne dar ve formě jimi vybraného zboží ze sortimentu ACTIVA.

V letech 2006 – 2009 věnovala ACTIVA v rámci tohoto projektu zboží za více než 1 680 000,- Kč.

7.4 Vztah s neziskovými organizacemi
Společnost navíc kromě vlastního projektu Aktivně dětem materiálně i finančně podporuje řadu nadací a charitativních organizací, mezi něž patří:
• Nadace Charty 77 – projekt Konto BARIÉRY;
• Nadační fond Českého rozhlasu – projekt Světluška;
• Nadační fond Kapka naděje;
• Občanské sdružení ADRA;
• Český výbor pro UNICEF;
• Občanské sdružení Naděje;
• Občanské sdružení Zdravotní klaun.

8. Zajímavosti uveřejněné o řetězci

Společnost má 2 fotbalové týmy, které se účastní mezinárodní soutěže firemních týmů v sálové kopané – série Golden Tour. Ta je rozdělena do několika regionálních soutěží a v Praze pak ještě do několika ligových úrovní.


Zdroje
[1] Kancelářské potřeby ACTIVA [online] [cit.2010-04-13]. Dostupné z: <www.activa.cz>
Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM