ELECTRO WORLD (WHOLESALE) K.S.

Obchod ElektroWorld patří mezi největší a nejznámější firmy prodávající elektroniku. Firma ElektroWorld má rozšířené své prodejny v Maďarsku, Polsku a také v České republice. V současné době má po Evropě rozšířeno přes 30 velkoprodejen s elektronikou. Na území Maďarska a Česka je možnost využít online nákupu přes e-shop. Během roku 2004 firma ElektroWorld otevřela distribuční centrum v Brně a toto centrum je určeno pro uskladnění a distribuci zboží po celé střední Evropě.
ElektroWorld patří pod společnost DSG International plc., která je jedním z největších Evropských specialistů v oblasti prodeje spotřební elektroniky s více než 1200 kamennými obchody a on-line obchody ve 27 zemích Evropy. 

Zápis v obchodním rejstříku
Obchodní jméno: Electro World (Wholesale) k.s.
Právní forma: Komanditní společnost
Sídlo: Praha 9, Chlumecká 1531, PSČ 198 19
Vlastník řetězce: Electro World s.r.o. sídlem Praha 9, Chlumecká 1531 a DSG European Investments Limited se sídlem Maylands Avenue, Hemel Hempstead, Hertfordshire, Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Základní kapitál: 15.020.000,-Kč
Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona; Velkoobchod

Strategie obchodního řetězce
Historie řetězce na území České republiky
Firma Electro World je jedna z největších obchodních firem, která se specializuje výhradně na prodej elektroniky, elektronického zboží a spotřebičů. Mimo Českou Republiku prodejny Electro World naleznete také v Polsku a Maďarsku, kde se taktéž těší velké oblibě. V současné době je zde více než 30 obrovských prodejen plných elektra. V Maďarsku a České Republice mají zákazníci možnost nakupovat i skrze internetový obchod, který naleznete na webových stránkách Electro Worldu.
Firma Electro World je součástí světově známé společnosti specializované na elektroniku - DSG International plc. Tato společnost v Evropě provozuje více než 1500 prodejen a internetových obchodů. Celkově zaměstnává více než 34 600 zaměstnanců. Kamenné prodejny jsou provozovány ve více než 15ti zemích Evropské Unie - například ve Velké Británii, Irsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Francie, Španělsku, Řecku, Maďarsku, Polsku, Itálii, Islandu a v Turecku. V roce 2006 společnost koupila obdobnou společnost s názvem Fotovista a rozšířila tak působnost i v dalších 13ti zemích. V roce 2004 společnost otevřela nové distribuční centrum se sídlem v Brně. Toto slouží pro uskladnění zboží a jeho následnou distribuci do střední Evropy. Přispělo to ke zkvalitnění služeb a rychlejší distribuci zboží pro vás zákazníky.

Vize a mise řetězce
Vítejte v ráji nízkých cen - vítejte v ElektroWorldu!
Společnost, stejně jako celý řetězec ELECTRO WORLD, následuje program skupiny DSG International plc. „Být nejlepší“, zaměřený na hospodaření, výkonnost a způsob práce. „Být nejlepší“ určuje celé skupině DSG International plc. jak obchodovat.
• Pracovat čestně
• Poskytovat vynikající služby
• Respektovat své kolegy
• Neustále hledat možnosti ke zlepšení výkonu
A samozřejmě pracovat společně na poražení konkurence.
V následujících letech bude společnost pokračovat ve svých expanzních aktivitách a upevňování své pozice na středoevropských trzích. Společnost očekává další rok růstu a vývoje a to jak společnosti, tak i celého řetězce ELECTRO WORLD.
Svou obchodní strategii založil Electro World zejména na inovacích. Potvrzuje to i jeho poslední počin - otevření nového megastoru světového konceptu v Čestlicích u Prahy  11. listopadu. Ten zákazníkům dává netušené možnosti od odzkoušení výrobků před zakoupením až po nevídané expozice. „Vážíme si přízně našich zákazníků, a proto se pro ně snažíme dělat neustále víc. Potvrdili jsme to i otevřením prvního megastoru světového typu v republice,“ říká Milan Růžička, generální ředitel Electro World pro ČR a SR a dodává: „Čestlice odstartovali  realizaci naší dlouhodobé strategie, která spočívá ve zdokonalování poskytování servisu zákazníkům.“

Obchodní značky řetězce
V Electro Worldu nabízí i výrobky, které jinde nenaleznete. Často se jedná o exkluzivní řady od renomovaných dodavatelů, kteří si vybrali Electro World pro uvedení těchto výrobků na český trh. V kategorii počítačů u nás najdete například vysoce kvalitní počítače francouzsko-britské značky Packard-Bell, které v České republice distribuuje pouze Electro World. Druhou skupinu zcela jedinečných výrobků pak představují výrobky, které byly pro Electro World a skupinu DSGi vyvinuty na míru, přesně podle zadaných parametrů. Jedná se o velmi kvalitní výrobky s jedinečnými parametry za vynikající ceny, které v Electro Worldu naleznete například pod značkami Advent, Matsui či Hitachi.

Zaměstnanci řetězce
Složení zaměstnanců řetězce
V nynější době je počet zaměstnanců 81 z toho ve vedení společnosti 3. Vedení společnosti zahrnuje pozice Marketing & Commercial Director, Finance Manager a Site Manager. Dalšími pozicemi jsou Store Manager - Vedoucí prodejny, Vedoucí pokladen, Pokladní, Skladník, Prodejce na různých odděleních.
V popisu práce vedoucího prodejny je zodpovědnost za profitabilitu prodejny a plnění stanovených cílů prodejny, zodpovědnost za výsledky prodejny (obrat, marže, náklady, kontrola, komunikace s personálem), starost o zabezpečení hladkého chodu prodejny a kvalitního servisu pro zákazníka, kontrola dodržování firemních procesů na prodejně, zodpovědnost za merchandising, vzhled prodejny a jejího okolí, dodržování standardů firmy a její kultury, lokální marketing, nábor, vedení a motivace zaměstnanců, evidence a tvoření podkladů potřebných pro výpočet mezd , přímá komunikace se zákazníky na prodejně, starání se o jejich potřeby.
Náplní práce vedoucí pokladen je zajištění plynulého chodu pokladen a vedení celé administrativy, vedení kolektivu pokladních, denní monitorování pokladních aktivit, velmi úzká spolupráce s účetním oddělením, vystavování faktur, dobropisů, zpracovávání pokladen, denní komunikace a spolupráce s ostatními odděleními, podílení se na plnění zadaných cílů.

Benefity zaměstnanců
Electro World nabízí svým zaměstnancům práci v dynamicky se rozvíjející společnosti patřící do významného mezinárodního řetězce, příjemné pracovní prostředí, dobrý kolektiv, stravenky, zaměstnanecké slevy, vzdělávání, možnost profesního růstu, nadstandardní platové ohodnocení + bonus (mobilní telefon, příspěvek na penzijní poj., příspěvek na cestování). 

Provozovny obchodního řetězce
Počet provozoven
V současné době provozuje Electro World celkem 17 prodejen s elektrickými spotřebiči,  zákazníci mohou nakoupit také v internetovém obchodě.
Prodejny se nacházejí na těchto místech:
Brno Avion
Shopping park Avion
Skandinávská 6, Brno
Brno Olympia
Nákupní centrum Olympia
U Dálnice 777, Brno - Modřice
České Budějovice
Nákupní centrum Géčko
České Vrbné 2360, České Budějovice
Čestlice u Prahy
Komerční zóna
U Makra 123, Čestlice
Hradec Králové
Rašínova 1669, Hradec Králové
Karlovy Vary
Obchodní centrum Fontána
Chebská 381, Karlovy Vary
Liberec
Nákupní centrum Géčko
Sousedská 599, Liberec
Mladá Boleslav
vedle Obchodního centra Olympia
Jičínská ul., Mladá Boleslav
Olomouc
Retail Park Haná
Kafkova 466/5, Olomouc
Ostrava Avion
Shopping Park Avion
Rudná 122/3118, Ostrava - Zábřeh
Ostrava Futurum
Retail Park Futurum
Varenská 50/3309, Ostrava
Plzeň Berounka
Obchodní centrum Berounka
Nákupní 5/1459, Plzeň
Plzeň Olympia
Obchodní centrum Olympia
Písecká 972/1, Černice
Praha Černý Most
obchodní zóna
Chlumecká 1531, Praha 9 - Černý Most
Praha Zličín
Metropole Zličín
Řevnická 1/121, Praha
Tábor
obchodní zóna
Moskevská 2941, Tábor
Ústí nad Labem
Obchodní centrum Všebořice
Havířská 354/15, Ústí nad Labem
Typ provozoven
Kromě kamenných prodejen provozuje společnost Electroworld pro české zákazníky také internetový obchod. V nabídce tohoto e-shopu najdete podobné zboží jako v kamenných prodejnách Electroworld. Internetový obchod však velmi často nabízí výhodnější ceny, na druhou stranu si zboží nemůžete před koupí prohlédnout.
Prodejní doba
Prodejní doba ve většině provozoven je pondělí až neděle od 8:00 do 21:00.

Nabízené služby
Řetězec Electro World nabízí vedle prodeje i další služby. Mezi tyto služby patří kompletní instalace televizí, audio-video techniky, anténní a satelitní techniky. Také zde lze vyřídit klasický spotřebitelský úvěr rychle a s minimální administrativou, bez potřeby ručitele, stačí pouze 2 doklady k ověření totožnosti a do 100 000 Kč bez potvrzení příjmu.
Jako zákazník firmy Electro World máte nyní možnost se cítit při nákupu ještě bezpečněji. Uzavřením pojištění výrobku Happy CARE získáváte zvýšenou ochranu zakoupeného výrobku.  Pojištění se uzavírá současně s koupí.
Mezi další služby patří dárkové poukazy, PC klinika, doprava a 125% záruka ceny, to znamená, že ve společnosti Electro World ručí za to, že u  nakoupíte zboží kvalitních značek za nejnižší ceny při shodných podmínkách prodeje.

Hospodářské výsledky řetězce
Maloobchodní obrat řetězce
obrat v roce 2006 byl ve výši 4 817 857 000 Kč
obrat v roce 2007 byl ve výši 5 313 599 000 Kč
obrat v roce 2008 byl ve výši 4 247 754 000 Kč

Postavení a ocenění řetězce
Electro World byl vyhlášen nejlepším obchodníkem s elektrem v České republice za rok 2009.
O popularitě obchodů Electro World mezi zákazníky svědčí zejména fakt, že řetězec ocenění získal již celkem popáté. Tento obchodník s elektrem získal prestižní ocenění poprvé v roce 2003 a pak vždy od roku  2005 až do letoška.
Zdroje:
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=or&sysinf.@strana=searchResults&hledani.@typ=subjekt&hledani.format.typHledani=x*&hledani.podminka.subjekt=Electro+World
http://www.x-elektroworld.info/electroworld.php
http://www.electroworld.cz/
http://company.electroworld.cz/
http://ipoint.financninoviny.cz/electro-world-wholesale-k-s.3363419.html
Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM