FOUR SEASONS HOTELS (CZECH REPUBLIC), S.R.O.

Zápis v obchodním rejstříku
Four Seasons Hotels (Czech Republic), s. r. o. je zapsán pod spisovou značkou C 62118 vedenou u rejstříkového soudu v Praze. Sídlo řetězce je na adrese Veleslavínova č. p. 1098, 110 00 Praha 1. Vlastníkem řetězce je od 14. listopadu 2008 David Robert Barnes, nar. 7. 2. 1971 a žijící trvale v USA. Základní kapitál společnosti Four Seasons Hotels (Czech Republic), s. r. o. je 100 tisíc Kč a předmětem činnosti ve vztahu k obchodu je zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu a služeb. 


Historie obchodního řetězce na území České Republiky
Historie Four Seasons na území ČR se mapuje již od 6. října 1998. V této dobře byla společnost zapsána do obchodního rejstříku. Tento rok tedy bude slavit již své 12-té výročí ode dne vzniku. Za těchto necelých 12 let prošel hotel několika změnami, a to především ve vnitropodnikových záležitostech. V první řadě se změnilo sídlo společnosti, a to z ulice Senovážné náměstí 3 na ulici Veleslavínova 22, obě ulice najdeme v Praze 1. Dále to byly změny v pozici jednatele společnosti – David Roberts Barnes je již čtvrtým jednatelem a ředitelem v jedné osobě.

Dnes je hotel Four Seasons jedním z nejluxusnějších a nejuznávanějších hotelů v České republice. Dobře situované sídlo na pražském Starém Městě dodává hostům možnost nádherných procházek s množstvím vzácné architektury a kostelů v blízkém okolí a z velice uznávané Restaurace Allegro dokonce výhled na řeku Vltavu a Pražský hrad. Four Season je také vyhledávaným místem mnoha zahraničních celebrit, které si jedou do Prahy buď jenom odpočinout, nebo zde natáčí film.


Strategie obchodního řetězce
Vize a mise řetězce
Cíle, přesvědčení a zásady jsou základem práce, kterou společnost dělá ve prospěch svých hostů každý den. Cílem společnosti je být uznána jako společnost, která spravuje nejlepší hotely, střediska a kluby kdekoliv se nachází a přitom umožnit uspokojení potřeb či vkusu i jejich nejnáročnějších klientů. A právě mezi dlouhodobé cíle patří budování její dobré pověsti po celém světě prostřednictvím důrazu na služby zákazníkům.

Největší přínosem a klíčem k úspěchu společnosti je její personál. V průběhu téměř 50 let si personál společnosti vytvořil bezkonkurenční hloubku spolehlivosti, důvěry a spojení s jejich hosty – a tuto důvěru hodlá vždy udržovat. Jelikož ví, že pro blaho svých zákazníku není třeba pouze snaha jednotlivce, ale celého týmu, snaží se Four Seasons o budování důstojnosti, hrdosti a uspokojení v práci zaměstnanců. Zároveň se ve všech kontaktech se svými hosty, zákazníky, obchodními partnery a kolegy snaží jednat tak, jak by sami uvítali, kdyby se ostatní chovali k nim.

Obchodní značky řetězce
Mezi obchodní značky patří nejen Four Seasons Hotels and Resort, ale také Regent International Hotels Limited. Díky spolupráci těchto dvou gigantů již v roce 1992 společnost vlastnila a provozovala 45 středně velkých luxusních hotelů na celém světě. Kromě těchto dvou společností se jako obchodní značky řetězce mohou označit také The Ritz-Carlton v Chicagu a Beverly Wilshire umístěný v Beverly Hills, tyto ovšem pouze jako samostatné jednotky.

Hlavní dceřiné společnosti jsou hotely Four Seasons Limited, Four Seasons Resorts (Nizozemsko), Four Seasons Hotel Berlin GmbH (Německo), Four Seasons Hotels (Barbados) Ltd, Four Seasons Resort International Hotels Limited (Hong Kong), Eurasie Hotel Limited (Hong Kong; 25 %).

ISO
Four Seasons Hotels, s. r. o. není v certifikaci systémů řízení registrována. Tento fakt ovšem nemusí znamenat, že by neměla platný certifikát, ale že ji certifikační společnost neuvedla do seznamu. Ovšem jestli to tak opravdu je se mi nepodařilo zjistit.


Zaměstnanci řetězce
Four Seasons nabízí svým zaměstnancům možnost plánovat kariéru, která mapuje svět. Pečlivé plánování, důkladný výzkum a realistická očekávání jsou rozhodující při výsledném rozhodování o působení zaměstnance ve společnosti. Nutno ovšem podotknout, že tohle není ten správný krok pro každého. Za tohle všechno ale Four Seasons Hotels nabízí o krok blíže ke splnění profesionálních cílů zaměstnance či poznání nové kultury.

Benefity zaměstnanců
Stejně jako dnes už téměř každá firma, i Four Seasons Hotels nabízí svému personálu zaměstnanecké výhody, mezi které patří luxusní prostředí - v rámci luxusního celosvětového řetězce; placené dovolené; roční zaměstnanecká společnost - společenské a sportovní akce; motivační bonusy, či konkurenceschopné platy. Dále v balíčku benefitů mají zaměstnanci kariéru příležitosti k růstu; zaměstnanecké odměny; zubní ošetření a zdravotní pojištění; bezplatná možnost pohybu v areálu Four Seasons; slevy na jídla či důchodové dávky (pense).


Provozovny obchodního řetězce
Provozovny Four Seasons jsou rozvrstveny po celém světě. Dohromady má Four Seasons Hotels and Resorts 83 provozoven v 53 zemích světa. Konkrétně má společnost v Americe 35 lokalit, v oblasti Asie a Pacifiku 16 lokalit, v Evropě 12 lokalit a v oblasti Blízkého východu a Afriky 10 lokalit.

Seznam provozoven

The Americas
Atlanta
Austin
Beverly Hills
Boston
Buenos Aires
Carmelo
Chicago
Costa Rica
Dallas
Houston
Hualalai
Jackson Hole
Lana'i
Las Vegas
Los Angeles
Maui
Mexico
Miami
Nevis
New York
Palm Beach
Palo Alto
Philadelphia
Punta Mita
San Diego
San Francisco
Santa Barbara
Scottsdale
Seattle
Saint Louis
Toronto
Vancouver
Washington, DC
Westlake Village
Whistler

Asia / Pacific
Bali
Bangkok
Bora Bora
Chiang Mai
Golden Triangle
Hong Kong
Jakarta
Koh Samui
Langkawi
Macau
Maldives
Mumbai
Shanghai
Singapore
Sydney
Tokyo


Europe
Budapest
Dublin
Florence
Geneva
Hampshire
Istanbul
Lisbon
London
Milan
Paris
Prague
Provence

Middle East / Africa
Alexandria
Amman
Beirut
Cairo
Damascus
Doha
Mauritius
Riyadh
Seychelles
Sharm El Sheikh
Zdroj: www.fourseasons.cz

Nabízené služby
Ve Four Seasons se služby dělí do 4 kategorií – údržba pokojů a celková starost o ubytované hosty, hosty restaurace, welness hosty včetně hostů místních lázní a starost o hosty ubytované ve Four Seasons Residences.

V první řadě se personál o hosty hotelu stará na recepci, kam mohou putovat veškeré dotazy, ať ohledně hotelu, tak i jiného charakteru. Dvakrát denně se o čistotu na pokojích i mimo ně stará personál, jehož jsou čisté pokoje vizitkou, tudíž se o ně starají opravdu brilantně. Dále je zde k dispozici prádelna,která je v pohotovosti 24 hodin denně. Tato prádelna je s obsluhou, tudíž stačí zmáčknout nouzové tlačítko a za hodinu je prádlo čisté a připravené k odběru. V neposlední řadě se tu tým specialistů stará o telefonní spojení a systém stránkování tak, aby byli schopni reagovat na mimořádné situace formou telefonu nebo rádia.

Místní restaurace a salonky nabízí pro hosty 24hodinový servis. Nezávisí na tom, zda-li si hosté dají ve 4 hodiny ráno omeletu z vajec, nebo nějakou specialitu, personál kuchyně jim  bude kdykoliv nápomocný a ochotný uspokojit jejich potřeby. Co se týká cateringu, personál se nestará pouze o zajištění hosty vybraného občerstvení, ale také o to, aby se u nich hosté restaurace cítili dobře, to znamená,. že se starají i o výzdobu a pohodlnost hostů. Potraviny a nápoje jsou samozřejmě na žádost hostů dodávány do hotelových pokojů, kde je mohou hosté konzumovat soukromě. Existuje také tzv. skrytý tým, který se 24 hodin stará o to, aby byly veškeré příbory, talíře či skleničky vyleštěné a čisté. S tímto faktem se ale hosté hotelu málokdy seznámí.

Personál welness klubu se stará o psychické blaho hostů. Patří do něj lázně, vířivky, whirlpool, sauna, posilovna, jóga, či golfové hřiště. Zaměstnanci udržují tyto prostředky v čistotě a v dobrém stavu, aby se v nich hosté cítili pohodlně.

Vybavení a služby Fours Seasons Residences se liší podle umístění, ale obvykle zahrnují standard Four Seasons služeb, jako je denní úklid a údržba, jídelní servis, bazén, whirlpool, fitness centrum, stejně jako přístup do lázní, golfu a restaurace. Specializovaný tým prodejních a marketingových odborníků je zaměřen na plnění klientských dotazů a odpovídající každému potenciálnímu majiteli k umístění a vlastnictví balíčku, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám a životnímu stylu.


Hospodářské výsledky řetězce
Své ekonomické výsledky Four Seasons Hotels and Resorts nikde nezveřejňuje. Obecně vzato ale lze říci, že společnost od roku 1997 jenom profituje a od této doby se nedostala do žádné krize. Pomocí saúdského prince Al-Waleed Bin Tala Bin Abdufaziz al Sauda se společnost rozšířila i na lukrativní Střední Východ. A přesto, že se nenadálým ekonomickým poklesem v Asii v roce 1998 v této oblasti nedařilo, hotely ve zbytku světa si vedly dobře a společnost byla i nadále zisková a prosperující. A i v současné době tomu není jinak.


Postavení a důležitá ocenění řetězce
Postavení řetězce v TOP 100

Z webové stránky www.mapsofworld.com můžeme zjistit lokality TOP 100 hotelů na světě za rok 2008. V těchto lokalitách je dohromady 21 hotelů Four Seasons Hotels and Resorts, tzn. že 1/5 nejluxusnějších hotelů na celém světě se může pyšnit názvem Four Seasons, což je výborný výsledek. Do TOP 10 hotelů na světě se dostaly dva hotely tohoto řetězce – Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet v Turecku a Four Seasons Resort Hualalai na Hawaii. Pražská pobočka hotelu Four Seasons se umístila na 26. místě. Detailní pořadí hotelů v TOP 100 hotelů na světě za rok 2008 přikládám v příloze č. 1 na konci práce. 

Důležitá získaná ocenění
Four Seasons Hotels and Resorts za své působení na světové půdě získat již mnoho ocenění. Vybrala jsem důležitá ocenění za poslední tři roky, nejdříve z celosvětového pohledu, poté pouze ocenění pražské pobočky:

• Four Seasons Hotels and Resorts

- Časopisu Fortune 100 nejlepších zaměstnavatelů (od roku 1998, zařadil  58. v roce 2010)
- Dosazený do 10 kanadských nejobdivovanějších podnikových kultur - Síň slávy 2010
- Národní společnost menšin v pohostinství (NSMH) – cena za celoživotní závazek (2009)
- BusinessWeek časopis – Mistr ve službách zákazníkům 2009
- Great Place to Work Institute Canada - Nejlepší Pracoviště 2009 (zařazen 17.)
- Great Place to Work Institute Canada - Nejlepší Pracoviště 2009 (zařazen 1. pro podniky,       
  které zaměstnávají více než 1 000 lidí v Kanadě)                               
- Časopis o školení -  "Školení nejlepších 125" 2010

•     Four Seasons Hotels Prague

- Agentura Profesního poradenství pro Neslyšící (APPN) - Společnost roku 2008 
- Francouzský gastronomický průvodce Michelin- Michelinská hvězdička pro Allegro
  (2001, 2008 - oceněno jako první restaurace ve střední a východní Evropě).


Vztah řetězce s okolím
Firemní hodnoty Four Seasons jsou mnohem víc než jen program nebo politika. Four Seasons se snaží mít dlouhotrvající pozitivní vliv na komunity, kde působí, a na lidi, které zaměstnává. Tento závazek je vyjádřen trvale v akcích společnostii prostřednictvím tří hlavních oblastí zaměření.

Budování komunit
Společnost je odhodlána být zodpovědným a pečujícím partnerem tím způsobem, že má pozitivní ekonomický dopad jak uvnitř hotelu, tak mimo něj. Zabývá se inovativním vzděláváním a poradenskými programy pro mladé lidi, podporou osobám v nouzi a zachovává odlišné kultury tam, kde Four Seasons působí.

Postupující výzkum rakoviny
Four Seasons se zavázala podporovat místní úsilí a širší kampaně, jejichž cílem je vymýcení rakoviny. Prostřednictvím kolektivního úsilí společnosti hotelů po celém světě Four Seasons každoročně zvyšuje finanční prostředky a osvětu na výzkum rakoviny.

Podpora udržitelného rozvoje
Four Seasons má spolu se svými zaměstnanci a hosty hotelu společný cíl - zachování a ochranu naší planety. Zabývá se udržitelnými postupy, které šetří přírodní zdroje a snižují dopad na životní prostředí. Snaží se o zlepšení cestovního ruchu a ochranu destinace pro budoucí generace, ve kterých Four Seasons působí.


Seznam symbolů a zkratek
% - procento
APPN - Agentura profesionálního poradenství pro neslyšící
CA - California / Kalifornie
com - Common Object Model/Obecný objektový model
č. - číslo
č. p. - číslo popisné
DC - District of Columbia / Hlavní město Kolumbie
FL - Florida
GA - Georgia
GmbH  - Gesellschaft mit beschränkter Haftung / Společnost s ručením
omezeným
http - HyperText Transfer Protocol / Hypertextový přenosový protokol
IL - Illinois
ISO - International Organization for Standartization / Mezinárodní
organizace pro standardizaci
km - kilometr
Ltd - Limited Company / Akciová společnost
Mass. - Massachusetts
nar. - narozen
NSMH - National Society of Minorities in Hospitality / Národní společnost
menšin v pohostinství
NV - Nevada
NY - New York
SC - South Carolina
s. r. o. - společnost s ručením omezeným
TN - Tennessee
tzv. - tak zvaně
USA - United States of America / Spojené státy Americké
UT - Utah
VA - Virginia
www - World Wide Web / Celosvětová síť
WY - Wyoming

Seznam použitých zdrojů
[1] Fours Seasons Hotels and Resorts [online].[cit. 2010-04-07]. Dostupné z: <http://jobs.fourseasons.com/Jobs/hoteldivisions/pages/hoteldivisions.aspx>.
[2] Fours Seasons Hotels and Resorts Jobs [online].[cit. 2010-04-07]. Dostupné z: <http://www.fourseasons.com/about_us/service_culture/>.
[3] Funding Universe [online].[cit. 2010-04-07]. Dostupné z: <http://www.fundinguniverse.com/company-histories/Four-Seasons-Hotels-Inc-Company-History.html>.
SEZNAM TOP 100 HOTELŮ NA SVĚTĚ ZA ROK 2008

      NÁZEV HOTELU – MĚSTO

The Oberoi Udaivilas - Udaipur, India
Singita Sabi Sand - Kruger National Park, South Africa
The Oriental, Bangkok - Bangkok, Thailand
Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet - Turkey
Relais Il Falconiere - Cortona, Italy
Sabi Sabi Private Game Reserve - Sabi Sands, South Africa
Mandarin Oriental Munich - Munich, Germany
Four Seasons Resort Hualalai - Hawaii
The Oberoi Amarvilas - Agra, India
The Oberoi Rajvilas Jaipur - Jaipur, India
The Peninsula - Bangkok
Chateau Les Crayeres - Reims, France
Jumby Bay A Rosewood Resort - Antigua
Four Seasons Gresham Palace - Budapest
Mombo Camp - Moremi Game Reserve, Botswana
Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza - Cairo, Egypt
Four Seasons Chiang Mai - Chiang Mai, Thailand
Cape Grace - Cape Town, South Africa
MalaMala Game Reserve - Mpumalanga, South Africa
Ladera - Soufriere, St Lucia
La Casa Que Canta - Zihuatanejo, Mexico
Kichwa Tembo - Masai Mara, Kenya
Le Sirenuse - Positano, Italy
Ngorongoro Crater Lodge - Tanzania
Woodlands Resort & Inn - Summerville, South Carolina
Four Seasons Hotel - Prague
Four Seasons Hotel George V - Paris
Four Seasons Amman - Amman, Jordan
41, London - London, UK
Post Hotel - Lake Louise, Alberta
Ritz-carlton Millenia Singapore - Singapore
The Strand - Yangon, Myanmar
Sweetwaters Game Reserve - Kenya
Blantyre - Lenox, Massachusetts
The Peninsula - Hong Kong
Halekulani - Hawaii
Londolozi Private Game Reserve - Sabi Sands, South Africa
Raffles Hotel - Singapore
Four Seasons Hotel Cairo at the First Residence - Cairo, Egypt
Four Seasons Hotel - Buenos Aires
The Sanctuary At Kiawah Island - Kiawah Island, South Carolina
Tortilis Camp - Amboseli National Park, Kenya
The Peninsula - Beverly Hills
Four Seasons Bangkok - Bangkok
Kirawira Luxury Tented Camp - Serengeti National Park, Tanzania
Mara Safari Club - Masai Mara, Kenya
Jamaica Inn - Ocho Rios, Jamaica
Four Seasons Resort Maui at Wailea - Wailea
Esperanza - Los Cabos, Mexico
Il Pellicano - Porto Ercole, Italy
Planters Inn - Charleston, South Carolina
Inn at Spanish Bay - Pebble Beach, California
Four Seasons Resort - Jackson Hole, Wyoming
Jao Camp, Moremi Game Reserve - Botswana
Hotel d'Europe - Avignon, France
Huka Lodge - Taupo, New Zealand
Chateau de la Chevre d’Or - eze Village, France
Four Seasons Resort Lanai - Koele
Table Bay Hotel - Cape Town, South Africa
Hotel Hermitage - Monte Carlo
Madrona Manor - Healdsburg, California
La Bastide de Moustiers - Moustiers Sainte Marie, France
Domaine des Hauts de Loire - Onzain, France
Le Quartier Francais - Franschhoek, South Africa
Hotel du Cap Eden Roc - Antibes, France
Ritz-Carlton - Santiago, Chile
Malliouhana Hotel & Spa - Anguilla
Four Seasons Resort Lanai at Manele Bay - Lanai City, USA
Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay - Bali, Indonesia
Il San Pietro - Positano, Italy
Hotel Saint-Barth Isle de France - St. Bart’s, France
Eden Rock - Saint Barthelemy
The Westcliff - Johannesburg, South Africa
Blackberry Farm - Walland, Tennessee
Fullerton Hotel - Singapore
Ritz-Carlton - Istanbul
Shangri-La’s Far Eastern Plaza Hotel - Taipei
Beau-Rivage Palace - Lausanne, Switzerland
Willows Lodge - Woodinville, Washington
Taj Lake Palace - Udaipur, India
Horned Dorset Primavera - Rincon, Puerto Rico
Auberge Saint-Antoine - Quebec City, Canada
Four Seasons Hotel - Hong Kong
The Peninsula - Chicago, USA
Bernardus Lodge - Carmel Valley, California
One & Only Palmilla - Los Cabos, Mexico
Shangri-La Hotel - Bangkok
Hotel Villa Cipriani - Asolo, Italy
Four Seasons Hotel - Singapore
Hotel Hassler - Rome, Italy
Gleneagles Hotel - Auchterarder, Scotland
Katikies Hotel - Santorini, Greece
The Inn at Spanish Bay - Pebble Beach, California, USA
Ritz-Carlton - Berlin
Four Seasons Resort - Nevis
Four Seasons Hotel - Shanghai
Four Seasons Hotel - Chicago
Mount Nelson Hotel - Cape Town, South Africa
Gravetye Manor Hotel - West Sussex, England

Zdroj: www.mapsofworld.com
Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM