DHL EXPRESS (CZECH REPUBLIC) S.R.O.


1 Zápis v obchodním rejstříku
Přesný odkaz na výpis z obchodního rejstříku na serveru justice.cz je následující:
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=324062&sysinf.vypis.rozsah=uplny&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=d837221f1259569c44ae49a431b0d644&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=27002&sysinf.spis.@soud=Krajsk%FDm%20soudem%20v%20Ostrav%EC&sysinf.platnost=22.04.2010


1.1 Název řetězce a jeho právní forma
Název: DHL Express (Czech Republic) s.r.o.
Právní forma: společnost s ručením omezeným

1.2 Sídlo řetězce v České republice
Sídlo: Ostrava - Prívoz, nám. Sv. Cecha 3, cp.516, PSC 702 00

1.3 Vlastník řetězce dle OR:
Spolecníci:
Danzas Holding AG
Peter Merian-Strasse 88, 4002 Basil
Švýcarská konfederace
Vklad: 35 000 000,- Kc
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100 %

1.4 Základní kapitál řetězce
Základní kapitál: 35 000 000,- Kc

1.5 Předmět činnosti ve vztahu k obchodu
Predmet podnikání:
- zasílatelství
- silnicní motorová doprava nákladní
- vnitrostátní s vozidly o celkové hmotnosti nepresahující 3,5 t
- mezinárodní s vozidly o celkové hmotnosti nepresahující 3,5 t
- zastupování v celním rízení
- skladování zboží a manipulace s nákladem
- balící cinnost
- realitní cinnost
- pronájem a pujcování vecí movitých
- zprostredkování služeb
- poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software
- služby v oblasti administrativní správy a služby organizacne
hospodárské povahy u fyzických a právnických osob
- reklamní cinnost a marketing
- cinnost úcetních poradcu, vedení úcetnictví
- provozování poštovních a zahranicních poštovních služeb

2 Strategie obchodního řetězce
2.1 Historie řetězce na území České republiky
Společnost DHL vstoupila na československý trh prostřednictvím místního přepravce již v roce 1986 jako první expresní služba. V roce 1991 založila svou první vlastní pobočku v Praze a dnes má již 18 kanceláří po celé České republice, z toho 6 servisních center, která zákazníkům slouží pro přímé podávání zásilek. Odtud mohou zákazníci svoji zásilku poslat v případě, že nechtějí využít služeb kurýra (i když za jeho služby DHL nepožaduje zvláštní příplatek). V České republice zásilky vyzvedává a doručuje bezmála 150 kurýrů a celkem zde pracuje téměř 1 500 (DHL a DANZAS) plně vyškolených zaměstnanců.

Třídicí centrum expresních zásilek DHL, které je v provozu od března 1994, je umístěno přímo v areálu letiště Praha-Ruzyně a je jediné svého druhu v České republice.
Letadlo Boeing 757, které má DHL v douhodobém exkluzivním pronájmu má nosnost až 40 tun a oproti původnímu letounu snižuje hlučnost o 77% a objem emisí CO2 o 13%. Některé z vybraných linek leteckých společností spojují každý den v týdnu Českou republiku se sítí DHL. Jejím prostřednictvím pak zásilky putují rychle do svého místa určení v kterékoli z 228 zemí světa.

Všechny tyto aktivity DHL v České republice mají společný cíl: poskytnout celosvětový standard služeb DHL Express i našim zákazníkům a zprostředkovat jim rychlé a spolehlivé spojení s obchodním světem. Toto úsilí bylo oceněno v prosinci 1997, kdy byl DHL v České republice udělen certifikát jakosti ISO 9002, který je zárukou poskytování vysoce kvalitních služeb. DHL však "neusnula na vavřínech" a v roce 2001 po důkladné recertifikaci získala ISO 9001. Stala se tak první společností v České republice zabývající se expresní přepravou, která se může pochlubit tímto prestižním certifikátem, jež je zárukou té nejvyšší kvality poskytovaných služeb.

2.2 Obchodní značky řetězce
Ochranné známky DHL
“DHL Worldwide Express®”, “DHL®”, “StartDay Express®”, “DHL MidDay Express®”, “Jumbo Box®”, “DHL Worldwide Express Jumbo Box®”, “DHL Connect®”, “EasyShip®”, “Asia Overnight®” a “DHL Asia Overnight®” jsou ochranné známky DHL International Limited a skupiny společností DHL, registrované u alespoň jednoho soudu. Symbol ® značí, že se jedná o ochrannou známku DHL. Licence na používání žádné z těchto ochranných známek se neuděluje, ani z ničeho nevyplývá. Tyto ochranné známky nelze bez předchozího písemného svolení žádným způsobem kopírovat, stahovat, reprodukovat, používat, pozměňovat ani rozšiřovat (pouze jde-li o nedílnou součást autorizované kopie materiálů, které se na této stránce objevují, jak stanoveno v odstavci předcházející části).

Ostatní ochranné známky a obchodní značky
Všechny ostatní ochranné známky a obchodní názvy obsažené v těchto materiálech jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

2.3 ISO
Ve společnosti DHL Express (Czech Republic) s.r.o. byl v roce 2006 vytvořen a implementován systém environmentálního managementu v souladu s požadavky celosvětově uznávané normy ISO 14001:2004. Tento systém byl podroben certfikačnímu auditu, který provedla vedoucí mezinárodní certfikační společnost BVQi. Na základě výsledku auditu byl 7. dubna 2006 DHL Express (Czech Republic) s.r.o. vystaven certfikát o shodě vytvořeného environmentálního managementu s normou ISO 14001:2004.

Společnost nemá zaveden certifikát pro jakost ISO 9001:2000, což považuji za zajímavé, protože tento standard je vyžadován zejména v Evropě při pořádání výběrových řízení.

3 Zaměstnanci řetězce
DHL Express (Czech Republic) s.r.o. má v současné době více jak 1200 zaměstnanců Společnost neuvádí genderové rozdělení svých zaměstnanců. Společnost nemá odborovou organizaci.


4 Provozovny obchodního řetězce
4.1 Počet a lokalizace provozoven
35 vlastních poboček
28 partnerskýc poboček
13 zákaznických center

Suma 76 poboček.
Seznam poboček:
Zdroj: http://www.dhl.cz/publish/cz/cz/tools/dropoff.high.html

4.2 Typ provozoven
Pobočky DHL Express - pobočeky a pracoviště DHL Express (Czech Republic) s.r.o. zabývající se expresní, silniční a vnitrostátní přepravou včetně otevíracích hodin.

Partnerské recepce DHL SERVICEPOINTS -  DHL SERVICEPOINTS – jedná se o partnerské recepce DHL, které naleznete v centrech všech větších měst České republiky. DHL EXPRESS EASY je jednoduchá služba pro posílání Vašich zásilek prostřednictvím partnerských recepcí DHL SERVICEPOINTS. Pro odeslání zásilky nepotřebujete mít s DHL žádnou smlouvu. Jediné, co potřebujete udělat, je donést Vaši zásilku na nejbližší partnerskou recepci ze sítě DHL SERVICEPOINTS a vybrat si odpovídající velikost z nabídky obalů DHL EXPRESS EASY.

Pobočky DHL Freight - divizi DHL Freight nabízí služby v oblasti silniční a železniční dopravy.

4.3 Prodejní doba
Nejčastěji od 06:00 do 17:00. Viz. Kapitola počet provozoven a lokalizace provozoven.


5 Hospodářské výsledky řetězce
5.1 Obrat řetězce od r. 2005 do r.2008
Rok                            2008                    2007                  2006                        2005
Obrat:                  4.069.043,-                4.027.830          3.437.780            2.948.898


6 Postavení a ocenění řetězce
6.1 Postavení řetězce v TOP100
Řetězec se v roce 2008 ani v letech přechozích neumístil v žebříčku Czech TOP 100


7 Vztah řetězce s okolím
DHL a vojelbal
Volejbalový klub DHL má za sebou dlouholetou a pestrou historii. Mužstvo vzniklo v roce 1921 v rámci jednoty TJ Sokol Vítkovice. Během své existence vychoval klub stovky mladých volejbalistů a celou řadu reprezentantů.

DHL a divadlo
Se Švandovo divadlem začala DHL spolupracovat v roce 2005 a po tomto dvouleté úspěšném partnerství se DHL stala generálním partnerem Švandova divadla.

DHL a MFF KV
DHL je již několik let oficiálním přepravcem filmů pro tento prestižní filmový festival. Díky DHL jsou do Karlových Varů dopraveny všechny soutěžní i nesoutěžní filmy a dokumenty potřebné k provozu festivalu ze všech koutů světa, a to včas a v pořádku. DHL tak přispívá k hladkému průběhu tohoto největšího a nejvýznamnějšího filmového festivalu v České republice.

DHL a Nadace Partnerství
Ve spolupráci s Nadací Partnerství společnost DHL podporuje bezpečný pohyb cyklistů a školáků na českých silnicích. Společně podpořily vybudování odpočívadel na trasách budoucích evropských cyklostezek podél řeky Odry v ostravské Staré Bělé, v Moravskoslezském Kuníně a při řece Radbuze v městské části Plzeň-Slovany. Společně s místními zastupiteli se shodly na umístění informačních panelů, laviček a stojanů na kola v přírodně zajímavých a lehce dostupných lokalitách.

DHL a C4C
DHL poskytuje C4C bezplatnou přepravu dodávek humanitární pomoci. Mnoho z těchto dodávek do programu Robin Hood pochází ze zahraničí, nejčastěji z Norska a Švédska. Doprava kvalitních oděvů od H&M, Marlboro Classics, Helly Hansen a dalších oblíbených značek přes Baltské moře je časově náročná a nákladná. Díky spolupráci se podařilo do České republiky přepravit ohromná množství nadbytečných zásob sezónního oblečení, které bylo věnováno dětem.


8 Použitá literatura
• www.dhl.cz
• www.justice.cz
• https://www.systemoctopus.com/index.php


Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM