ROSSMANN SPOL. S R. O.

1. Zápis v obchodním rejstříku
1.1 Obchodní firma:
ROSSMANN,spol.s r.o.

1.2 Právní forma:
Společnost s ručením omezeným

1.3 Sídlo:
Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 140 00

1.4 Identifikační číslo:
612 46 093

1.5 Základní kapitál:
382 465 000,- Kč

1.6 Vlastník:
ROSSMANN CENTRAL EUROPE B.V.

1.7 Předmět podnikání:
- koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej s vyj. zboží,které je uvedenov příl.zák. 2-3 zák.č. 455/91 Sb. a tímto zákonem vyloučeného
- prodej drogistického zboží
- nákup, skladování a prodej hromadně vyráběných léčivých přípravků, které se mohou podle rozhodnutí o registraci prodávat bez lékařského předpisu i mimo lékárny
- činnost reklamní agentury
- zprostředkování služeb
- nákup,skladování a prodej zdravotnických prostředků,které mohou být prodávány prodejci zdravotnických prostředků
2 Strategie obchodního řetězce
2.1 Historie řetězce na území České republiky
Společnost ROSSMANN působí také v dalších zemích jako je  Německa, Polska, Maďarska nebo České republiky má své prodejny také v Anglii, Skotsku, Holandsku, Belgii, Irsku nebo ve Walesu

Společnost ROSSMANN představuje dominantní síť prodejen drogerie - parfumerie. Na českém trhu působí již od května 1994, kdy byla otevřena první prodejna v Českých Budějovicích. Posléze následovaly další pobočky po celém území České republiky. Začátkem roku 2009 ROSSMANN provozuje v České republice již 109 prodejen.

Tak jako v Polsku a v Maďarsku, působí i v České republice drogerie pod původním názvem ROSSMANN. V současnosti pracuje v České republice v této společnosti přibližně kolem 660 zaměstnanců, z toho 500 na prodejnách a zbývajících 160 je zaměstnáno na ředitelství a v logistice.

2.3 Obchodní značky řetězce
Pod červenou značkou VAŠE ZNAČKA KVALITY ROSSMANN  nalezne zákazník výrobky, které jsou prvotřídní kvality za nízkou cenu, jak hlásí drogerie. Výrobky je možné zakoupit pouze v drogeriích - parfumériích ROSSMANN.
Sortiment sahá od výrobků na pleť, vlasy, tělo a zdraví přes výrobky pro domácnost, potravu pro psy a kočky až po velký výběr výrobků pro děti.
Vlastní značky:
• Testování produktů
• Alouette
• Alterra
• Babydream
• Cerrus
• Domol
• EnerBio
• Exquisite
• Flink & Sauber
• Facelle
• For Your Beauty
• Fusswohl
• Helene D´Arcy
• Isana
• Isana med
• Lilliputz
• Mel Merio
• Prokudent
• Rival de Loop
• Rubin
• SunOzon
• Yung
• Wellness & Beauty
• Winston

2.4 ISO
Vzdělávání zaměstnanců společnosti ROSSMANN – investice do budoucnosti
Název programu: Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost

Předmětem zakázky je nákup služby od dodavatele, který zajistí vzdělávání v oblasti soft skills dovednostech pro zaměstnance společnosti ROSSMANN, spol. s r.o. dle specifikace a jednotlivých aktivit.

Přehled poptávaných školení:
1. Školení interních lektorů
2. Školení vedoucích prodejen a zástupců
3. Školení prodavačů a prodavaček

2.5 Značky kvality
„Velkou část sortimentu drogerií - parfumerií ROSSMANN tvoří výrobky prezentované pod vlastní značkou, které se vyznačují především výhodným poměrem vysoké kvality za velmi příznivé ceny. Mnoho z těchto výrobků je ohodnoceno renomovanými testy ÖKO-test nebo Stiftung Warentest, které jsou zaměřeny na posuzování kvality výrobků.“
3 Zaměstnanci řetězce
3.1 Složení zaměstnanců
Největší skupinou v podniku tvoří vedoucí, zástupci prodejen a prodavačky, dále menší skupina je tvořena oblastními manažery a nákupčími.

3.2 Benefity zaměstnancům
Zelená firma
Díky tomu, že firma zapojila do projektu - Zelená firma, umožňuje jejím zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž výrazně rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Cílem projektu - Zelená firma je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace odpadů vysloužilých elektrospotřebičů. Ty obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, kadmium, brómované zpomalovače hoření a další, ale také velké množství recyklovatelných a využitelných materiálů. Zapojením se do projektu - Zelená firma společnost ROSSMANN dokazuje ekologické myšlení, a to jak směrem k zaměstnancům, tak i směrem k veřejnosti. Jedná se o další krok k našemu dlouhodobému cíli – snižovat zatížení životního prostředí. Zároveň nabízíme zaměstnancům benefit v podobě možnosti recyklace drobného „domácího“ elektroodpadu. Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s.

4 Provozovny obchodního řetězce
4.1 Počet provozoven
Celosvětově 475
• Z toho - v Praze 25
• Z toho - v ČR 119

Hl.m. Praha
Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10

Jihočeský kraj
České Budějovice, Písek, Prachatice, Strakonice

Jihomoravský kraj
Blansko, Břeclav, Brno, Hodonín, Kyjov, Mikulov, Znojmo

Karlovarský kraj
Cheb, Karlovy Vary, Ostrov nad Ohří

Královéhradecký kraj
Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov

Liberecký kraj
Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec

Moravskoslezský kraj
Bohumín, Bruntál , Frýdek - Místek, Karviná, Krnov, Nový Jičín, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec

Olomoucký kraj
Jeseník, Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk, Uničov, Zábřeh

Pardubický kraj
Hlinsko, Pardubice, Svitavy

Plzeňský kraj
Domažlice, Plzeň, Tachov

Středočeský kraj
Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Rakovník , Říčany

Ústecký kraj
Chomutov, Děčín, Litoměřice, Litvínov, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec

Kraj Vysočina
Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov , Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou


Zlínský kraj
Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín

4.2 Typ provozoven
ROSSMANN má dnes průměrnou prodejní plochu přes 400m2 a prezentuje se navenek vysokou kvalitou v barvách bílé a červené, s moderním obchodním zařízením,  silným světlem svítícím kódovým systémem a sezónními změnami výzdob výloh.

Drogerie ROSSMANN dává přednost prodejnám na frekventovaných místech, jako jsou pěší zóny a centra měst. Hlavně z toho důvodu,  aby byly co nejblíže zákazníkům. Zároveň neustále rozšiřuje a mění sortiment na základě přání klientů, aby všichni našli vždy přesně to, co potřebují.

Drogerie - parfumerie ROSSMANN nabízí velkou šíři sortimentu. Mezi hlavní skupiny zboží, na které společnost zaměřujeme svou velkou pozornost, patří především dámská kosmetika, dekorativní, vlasová kosmetika a parfémy. Mimo jiné v drogerii najdeme dětskou kosmetiku a vše pro děti. Další velmi důležitou skupinou je sortiment ústní hygieny, dámské hygieny, deodorantů, tělové kosmetiky pro ženy i muže. Samozřejmostí jsou prací a čisticí prostředky, potrava pro zvířata, produkty zdravé výživy, vitaminy, farmaceutické výrobky, ale také vlasová galanterie nebo různé doplňky pro děti.

4.3 Prodejní doba
Nejčastější provozní doba:
Po - Pá: 08:00 - 19:00, So: 08:00 - 14:00 nebo Po - Pá: 09:00 - 19:00, So: 09:00 - 19:00
Některé prodejny mívají otevřeno i v neděli: Ne: 10:00 - 19:00

4.4 Nabízené služby
• v drogeriích - parfumeriích ROSSMANN je zákazník vždy na prvním místě,
• v drogeriích - parfumeriích ROSSMANN se vždy snaží vyjít plně vstříc zákazníkům a splnit jejich přání,
• v drogeriích - parfumeriích ROSSMANN se nyní nakupuje ještě krásněji a lépe než kdykoliv dřív! – hlásá reklama. Společnost nabízí totiž možnost kdykoliv vrátit či vyměnit veškeré zboží, které v drogerii zakoupíte. Nakupování si tak zákazník může příjemně užít a nezatěžovat se zbytečnými starostmi. Pokud zákazníkovi zakoupené výrobky nebudou z jakéhokoli důvodu vyhovovat, dostanete své peníze ihned nazpět nebo obdrží zboží ve stejné hodnotě, a to v každé drogerii ROSSMANN ČR. Stačí mít pouze pokladní doklad a neporušený obal,
• ve všech drogeriích - parfumeriích ROSSMANN lze platit různými platebními kartami,
• ve všech drogeriích - parfumeriích ROSSMANN má zákazník možnost si dobít kredit na mobilní telefon,

• ve většině drogerií má zákazník možnost využít nákupní vozíky, kam si pohodlně posadíte dítě.
• Na internetových stránkách podniku ROSSMANN jsou k dispozici formuláře skrz, které může zákazník vyjádřit svoji spokojenost či naopak nespokojenost. Daný formulář je velmi jednoduchý na vyplnění. Stačí vypsat pouze jméno, příjemní, e-mail zákazníka
a pak už jenom obsah zprávy a následně stačí stisknout tlačítku odeslat a zpráva zákazníka směřující do podniku je poslána.
• Standardně firma nabízí službu FotoShop, kde si zákazníci mohou nechat pohodlně vyvolat fotografie za výhodné ceny nebo vyzvednout již vyvolané digitální fotografie, jejichž výrobu zadali z pohodlí domácího počítače.


5 Hospodářské výsledky řetězce
5.1 Mloobchodní obrat řetězce
Celkový objem tržeb společnosti ROSSMANN dosáhl 2, 218 mld. Kč za rok 2007. Ovšem celkový výsledek hospodaření – byla ztráta ve výši 84 mil. Kč.

6. Postavení a ocenění řetězce
6.1 Postavení řetězce v TOP 100
Obchodní řetězec ROSSMANN se v TOP 100 umístil na 34. místě s tržbami přesahující 2,20 mld Kč za rok 2006.

7. Vztah řetězce s okolím
7.1 Vztah k s neziskovou organizací - Pomáháme dětem
V prosinci 2006 podnik navázal vzájemnou spolupráci se studijním centrem BASIC. Studijní centrum BASIC oslavilo společnost ROSSMANN k zapojení do projektu „Pomáháme dětem“. Cílem projektu bylo vylepšit možnosti vzdělávání českých dětí a pomoci jim tak při výuce. Velkou radost všem například přinesla spousta vánočních dárků, které ROSSMANN daroval.

7.2 Projekt OPPA
V roce 2007 společnost ROSSMANN využila možnosti nabídky finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a magistrátu hl.m.Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA) zaměřeného na rozvoj lidských zdrojů. Získané prostředky budou využity na realizaci projektu - Vzdělávání zaměstnanců společnosti ROSSMANN
k zvýšení jejich kvalifikace, profesní mobility a adaptability. Mezi hlavní cíle patří rozšířit
a doplnit vzdělání zaměstnanců potřebné k výkonu profese a tím přispět k zvýšení konkurenceschopnosti zdrojů, jak lidských tak i firemních. Projekt byl zahájen 1.ledna 2009
a jeho realizace skončí v březnu 2010. Po dobu 15 měsíců zapojíme do projektu 122 „studentů“ z 22 pražských prodejen a pražské centrály, kteří jsou rozděleni dle profesního zaměření do tří skupin.

9 Seznam použitých zdrojů
[1] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-04]. Dostupné z WWW:
< http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/>
[2] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-05]. Dostupné z WWW:
< http://www.rossmann.cz/sluzby-zakaznikum/>
[3] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-05]. Dostupné z WWW:
<http://www.rossmann.cz/vlastni-znacka/>
[4] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-05]. Dostupné z WWW:
<http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/nase-aktivity/>
[5] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-05]. Dostupné z WWW:
<http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/projekt-oppa/>
[6] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-05]. Dostupné z WWW:
< http://www.spravnykrok.cz/prace/spolecnosti/1028-rossmann.html>
[7] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-07]. Dostupné z WWW:
< http://www3.rossmann.de/frm_index.htm>
[8] ROSSMANN [online]. [cit. 2010-03-07]. Dostupné z WWW:
http://www.rossmannversand.de/site/Rossmann/289/Kontakt.aspx?et_cid=22&et_lid=117&et_sub=Kontakt
[9] Výpis z rejstříku [online]. [cit. 2010-04-04]. Dostupné z WWW:
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=50694&sysinf.vypis.rozsah=uplny&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=cb9558b600dd911ad3d47ad90c765c90&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=28492&sysinf.spis.@soud=M%ECstsk%FDm%20soudem%20v%20Praze&sysinf.platnost=06.04.2010
[10] E15 [online]. [cti. 2010-04-04]. Dostupné z WWW:
http://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/trzby-nejvetsich-retezcu-poprve-od-roku-1993-klesly
[11] Marketingové noviny [online]. [cit.2010-04-04]. Dostupné z WWW:
http://www.marketingovenoviny.cz/index.php3?Action=View&ARTICLE_ID=410&Print_Able=Yes
[12] Logistic news [online]. [cit. 2010-04-04]. Dostupné z WWW:
http://www.logisticnews.cz/files/uploaded/UserFiles/pdf2007/10_2007/02_obchodni-retezce.pdf
[13] Leták ROSSMANN [online]. [cit. 2010-04-06]. Dostupné z WWW:
http://www.akcniceny.cz/prodejny/hledej/rossmann/
[14] Finance [online]. [cit. 2010-04-06]. Dostupné z WWW:
http://www.finance.cz/zpravy/finance/191496-drogerie-rossmann-loni-v-cr-snizily-ztratu-na-84-milionu-korun/?id_tovar_2841=3339&t=1269392979

ROSSMANN, SPOL. S R.O. (2)


Název řetězce a jeho právní forma: Rossmann, spol. s r.o.

Sídlo řetězce: Praha 4, Na Pankráci 1683/127, PSČ 140 00

Datum zápisu: 28. dubna 1994

Základní kapitál: 382 465 000,- Kč

Vlastník řetězce: tato společnost má tři jednatele, každý z jednatelů jedná samostatně

jednatel: Hubertus Cornelus Gerhardus Verhoef , dat. nar. 16.05.1963
Salamander 38, 3831 ZC, Leusden
Nizozemské království

jednatel: Ulrich Bensemann, dat. nar. 31.07.1961
Uetzer Weg 6a, Wathlingen, 29339
Spolková republika Německo

jednatel: Roland Norbert Frobel , dat. nar. 08.02.1953
Roggenhof 5, Isernhagen, 30916
Spolková republika Německo

Společník:
ROSSMANN CENTRAL EUROPE B.V.
Nijborg 17,3927DA Renswoude
Nizozemské království

Předmět činnosti:
- koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej s výjimkou zboží, které je uvedeno v příl. zák. 2-3 zák.č. 455/91 Sb.a tímto zákonem vyloučeného
- prodej drogistického zboží
- nákup, skladování a prodej hromadně vyráběných léčivých přípravků, které se mohou podle rozhodnutí o registraci prodávat bez lékařského předpisu i mimo lékárny
- činnost reklamní agentury
- zprostředkování služeb
- nákup, skladování a prodej zdravotnických prostředků, které mohou být prodávány prodejci zdravotnických prostředků 

Historie řetězce na území České republiky
Společnost ROSSMANN představuje dominantní síť prodejen drogerie a parfumerie. Na českém trhu působí od května 1994. Tohoto data byla otevřena první prodejna v Českých Budějovicích. Následovaly další pobočky na území celé republiky. Začátkem roku 2009 ROSSMANN provozuje v České republice již 109 prodejen.
Tak jako v Polsku a v Maďarsku, působí i v České republice drogerie pod původním názvem ROSSMANN. V současnosti pracuje v České republice přibližně 660 zaměstnanců, z toho 500 na prodejnách a zbývajících 160 je zaměstnáno na ředitelství a v logistice. V roce 2000 našla drogerie - parfumerie ROSSMANN sídlo v budově u dálnice D1 v Jažlovicích nedaleko Říčan, kde měla i centrální sklad.

Obchodní značka řetězce:

Pod červenou značkou VAŠE ZNAČKA KVALITY ROSSMAN naleznete výrobky prvotřídní kvality za nízkou cenu, které je možné zakoupit exkluzivně v drogeriích – parfumériích Rossmann. V sortimentu se dá vybrat od výrobků na pleť, vlasy, tělo a zdraví před výrobky pro domácnost, potravu pro psy a kočky až po výrobky pro děti.
Značky, které jsou k dispozici jen v drogerii Rossmann:

• Testování produktů
• Alouette
• Alterra
• Babydream
• Cerrus
• Domol
• EnerBio
• Exquisite
• Flink & Sauber
• Facelle
• For Your Beauty
• Fusswohl
• Helene D´Arcy
• Isana
• Isana med
• Lilliputz
• Mel Merio
• Prokudent
• Rival de Loop
• Rubin
• SunOzon
• Yung
• Wellness & Beauty
• Winston
• Zeckito

Značka kvality:
Produkty společnosti ROSSMANN jsou vyrobeny z nejlepších surovin a podrobeny přísné kontrole jakosti. Vybrané produkty jsou hodnoceny v Německu formou testů Stiftung Warentest nebo Öko test od nezávislých renomovaných organizací a získaly mnohokrát ohodnocení velmi dobré a dobré. Spotřebitel tak získá záruku vynikající kvality spojenou s výhodnou cenou, a tedy velmi dobrou alternativu ke značkovým výrobkům. 

Složení zaměstnanců:

Velkou část zaměstnanců tvoří vedoucí manageři, zástupci prodejen, prodavačky a nákupčí.

Počet provozoven:

V České republice je k dnešnímu dni více než 105 provozoven a nadále expanduje.
Hlavní město Praha – Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10
Jihočeské kraj – České Budějovice, Písek, Prachatice, Strakonice
Jihomoravský kraj – Blansko, Břeclav, Brno, Hodonín, Kyjov, Mikulov, Znojmo
Karlovarký kraj – Cheb, Karlovy Vary, Ostrov nad Ohří
Královéhradecký kraj – Hradec Králové, Jičín, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov
Liberecký kraj – Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec

Moravskoslezský kraj – Bruntál, Frýdek – Místek, Karviná, Krnov, Nový Jičín, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec

Olomoucký kraj – Jeseník, Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk, Uničiv, Zábřeh

Pardubický kraj – Hlinsko, Pardubice, Svitavy

Plzeňský kraj – Domažlice, Plzeň

Středočeský kraj – Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Rakovník, Říčany

Ústecký kraj – Děčín, Chomutov, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Litvínov, Žatec

Kraj Vysočina – Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou

Zlínský kraj – Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín

Typ provozoven:

Velikost prodejen společnosti ROSSMANN se pohybuje od 350 – 500 m2. Jedná se prodejny, které jsou směřovány do center měst či do nákupních center  kvůli dostupnosti a pohodlnosti zákazníků.

Prodejní doba:

Prodejní doba není v každé prodejně stejná. Rozdíl je, zda se jedná o prodejnu v centru města či v nákupním komplexu. Nejčastější otevírací doba je však: Po – Ne: 9:00-20:00 (v nákupních centrech).

Nabízené služby:
• V drogeriích - parfumeriích ROSSMANN je zákazník vždy na prvním místě.
• V drogeriích - parfumeriích ROSSMANN se vždy snažíme vyjít plně vstříc a splnit vaše přání.
• V drogeriích - parfumeriích ROSSMANN se nyní nakupuje ještě krásněji než dřív!
Nabízíme totiž možnost kdykoliv vrátit či vyměnit veškeré zboží, které u nás zakoupíte. Nakupování si tak můžete příjemně užít a nezatěžovat se zbytečnými starostmi. Pokud Vám zakoupené výrobky nebudou z jakéhokoli důvodu vyhovovat, dostanete své peníze ihned nazpět nebo obdržíte zboží ve stejné hodnotě, a to v každé drogerii ROSSMANN ČR. Stačí mít pouze pokladní doklad a neporušený obal. 
• Ve všech drogeriích - parfumeriích ROSSMANN lze platit platebními kartami.
• Ve všech drogeriích - parfumeriích ROSSMANN si můžete dobít kredit na mobilní telefon.
Maloobchodní obrat řetězce:
Celkové tržby za rok 2008 činí 2.380.228.000,-Kč
Vztah řetězce s okolím:
V roce 2006 společnost ROSSMANN navázal vzájemnou spolupráci se Studijním centrem BASIC. Studijní centrum BASIC oslovilo ROSSMANN, aby se zapojili do projektu „Pomáháme dětem.“ Cílem tohoto projektu bylo vylepšit možnosti vzdělávání českých dětí a pomoci jim tak při výuce. Velkou radost všem přinesla spousta vánočních dárků, které ROSSMANN daroval. Tato spolupráce bude probíhat i nadále. Mimo jiné se ROSSMANN zapojil do dalších dvou projektů, a to: ZELENÁ FIRMA A PROJEKT OPPA.
Zelená firma
Cílem projektu „Zelená firma“ je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace odpadů vysloužilých elektrospotřebičů. Ty obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, kadmium, brómované zpomalovače hoření a další, ale také velké množství recyklovatelných a využitelných materiálů. Tímto umožňuje ROSSMANN svým zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií čímž výrazně rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Tímto je dokazováno ekologické myšlení.
Projekt OPPA

ROSSMANN  v roce 2007 dostala nabídku finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a magistrátu hl.m.Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA) zaměřeného na rozvoj lidských zdrojů. Získané prostředky budou použity na realizaci projektu „Vzdělávání zaměstnanců společnosti ROSSMANN k zvýšení jejich kvalifikace, profesní mobility a adaptability“. K hlavním cílů patří rozšíření a doplnění vzdělání zaměstnanců. Projekt byl zahájen 1.ledna 209 a jeho realizace měla být ukončena v březnu 2010.
Zdroj:
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=50694&sysinf.vypis.rozsah=aktualni&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=e5d05fa2ec66c7d27d38a7562fa98d48&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=28492&sysinf.spis.@soud=M%ECstsk%FDm%20soudem%20v%20Praze&sysinf.platnost=16.04.2010
http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=sbirka&sysinf.@strana=documentDetail&vypisListiny.@slCis=101020098&vypisListin.@cEkSub=50694
http://www.rossmann.cz/seznam-prodejen/
http://www.rossmann.cz/vlastni-znacka/
http://www.rossmann.cz/sluzby-zakaznikum/
http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/
http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/nase-aktivity/
http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/zelena-firma/
http://www.rossmann.cz/o-spolecnosti/projekt-oppa/
http://www.rossmann.cz/hledame-prostory/


Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM