DATART INTERNATIONAL, A. S.

Zápis v obchodním rejstříku a jeho právní forma

Název obchodního řetězce:
Datart INTERNATIONAL, a. s.

Právní forma:
akciová společnost

Sídlo:
Pernerova 149/35, Praha 8, PSČ 18600

Zápis do OR:
22. 11. 1993

Základní kapitál:
198 322 600 Kč

Předmět podnikání:
Montáž, opravy a rekonstrukce chladících zařízení a tepelných čerpadel
Silniční motorová doprava - Nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3, 5 tuny včetně,
Nákladní Mezinárodní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3, 5 tuny včetně.
Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Výroba, instalace, opravy elektrických strojů, elektronických a telekomunikačních zařízení

Akcionáři:
Obchodní firma:
Datart Investments S.A.

Sídlo:
Boulevard Grande – Duchesse Charlotte 65, L – 1331 Luxemburg, Lucemburské velkovévodství

Strategie Obchodního řetězce

Historie obchodního řetězce na území ČR

V roce 1990 vzniká společnost Datart International, a. s. V roce 1992 byl zahájen prodej v prvním zkušebním obchodě, který byl dočasně umístěn v Praze v paláci Perla. V roce 1993 došlo k otevření první maloobchodní prodejny Datart. V roce 1998 se společnost zaměřuje na nová nákupní centra situovaná v nákupních zónách. Otevřeny jsou první tři prodejny velkého rozsahu v nákupních centrech Praha – Zličín, Brno – Heršpice a Plzeň – Bory. Od roku 2001 Datart zavádí nový koncept prodeje v nově otevíraných prodejnách velkého formátu v Praze – Nový Smíchov, Ústí nad Labem, Plzni, Ostravě, Mladé Boleslavi, Košicích a Žilině. 
Společnost úspěšně pokračuje v rozšiřování nabídky a prodejního sortimentu. V roce 2003 se Datart stává součástí mezinárodní skupiny KESA Electricals plc a získává ocenění „Prodejce elektro roku 2003“ v soutěži GE Capital Multiservis. V roce 2004 Datart vyhrává hlasování veřejnosti v prestižní soutěži Obchodník roku pořádané společností GE Capital Multiservis a získává tak ocenění „Nejoblíbenější obchodník roku 2004“. Od roku 2005 se Datart stává prvním významným maloobchodním řetězcem na českém trhu, který nabízí zákazníkům komfortní nákup prostřednictvím vlastního e - shopu.. V roce 2008 Datart představuje Závazek důvěry. 

Cílem této společnost je 100% spokojených zákazníků.
Tato společnost patří mezi největší a nejvýznamnější prodejce výrobků a příslušenství v oblasti audio, video, domácí spotřebiče, foto, PC, telekomunikační a kancelářské techniky v ČR a Slovensku.
Vize této společnosti jsou již od počátku stále stejné, a to nabízet nejlepší ceny, nejlepší zboží a nejlepší služby, dále získávat nové zákazníky, a to neustálým rozšiřováním prodejní a servisní sítě.

Datart nabízí elektroniku různých značek jako např. PHILIPS, OLYMPUS, PANASONIC, CANON, SAMSUNG, SIEMENS, DEAWOO, LG, WHIRPOOL atd...

Provozovny obchodního řetězce

Prodejní řetězec tvoří celkově 38 prodejen, z nichž 29 se nachází v České Republice a 9 na Slovensku. Celková plocha číní cca 25000 m2 a prodejny Datart najdeme nejen ve velkých nákupních střediscích nebo v centrech větších měst.
Tato společnost zaměstnává přibližně 1000 zaměstnanců, kteří se starají o chod společnosti ve vlastním distribučním centru a v prodejnách.
Předpokládaný maloobchodní obrat činí 2 250 mil. Kč.

Seznam Provozoven společnosti Datart International a. s.
DATART - AVION Shopping Park Brno
DATART - AVION Shopping Park Praha
DATART - Centrum Černý Most Praha
DATART - Chodov Praha
DATART - Frýdek-Místek
DATART - Galerie Brno Vaňkovka
DATART - Nákupní centrum Borská Pole Plzeň
DATART - Národní Praha
DATART - Obchodní centrum Letňany Praha
DATART - Obchodní centrum Plzeň
DATART - OC FUTURUM Ostrava
DATART - OC Nový Smíchov
DATART - Olympia obchodní centrum Mladá Boleslav
DATART - Olympia obchodní centrum Olomouc
DATART - Olympia obchodní centrum Teplice
DATART – Ostrava
DATART - Park Hostivař Praha
DATART - Shopping Park Ostrava
DATART - Zlín

V prodejnách a v internetovém obchodě společnosti Datart můžeme naleznout profesní široký sortiment spotřební elektroniky, zejména domácí spotřebiče, audio, video, PC, telekomunikační a kancelářské techniky, fota, telefony a DVD společně s množstvím služeb pro zákazníky.
Datart nabízí svým zákazníkům služby, které by jen těžko nalezli někde jinde, a to např. záruka nejnižší ceny na kamenných prodejnách, doprava zdarma, prodloužená záruka, ekologická likvidace starých spotřebičů, přívětivý záruční i pozáruční servis a zhotovení širokých možností financování za výhodných podmínek.

Ocenění a postavení obchodního řetězce
V roce 2000 se společnost Datart stala členem úspěšné mezinárodní skupiny prodejců a je součástí společnosti Kingfisher plc, která je druhým největším maloobchodním prodejcem na světě.
V roce 2003 došlo k rozdělení Kingfisher na dvě společnosti, přičemž veškeré maloobchodní řetězce zaměřené na prodej spotřební elektroniky převzala společnost |KESA Electricals plc. Spojení s touto významnou značkou KESA zajišťuje kvalitu zboží a služeb.
V roce 2004 Datart vyhrál hlasování v prestižní soutěži „Obchodník roku“ a získal tak ocenění „Nejoblíbenější obchodník roku 2004“.
Datart se stává v prosinci 2005 prvním maloobchodním řetězcem na českém trhu, který nabízí zákazníkům komfortní nákup prostřednictvím e – shopu a to při zachování většiny služeb, které Datart poskytuje zákazníkům zdarma.

Vztah obchodního řetězce s obyvatelstvem

Datart pomáhá těm, kteří pomoc opravdu potřebují, Pomáhá především tím, co mají k dispozici a tím je elektronika.

Podporované organizace společností Datart, a.s.:

Nadační fond Českého rozhlasu

Datart podpořil Nadační fond Českého rozhlasu, a to formou vybavení kanceláře fondu. Tento fond obdržel PC a 2x monitor LCD v celkové hodnotě 31970 Kč.

Apoštolská církev, Sbor bez hranic

Této organizaci poskytl digitální fotoaparát, který slouží k využívání v programech primární prevence sociálně patologických jevů pro žáky základních a středních škol, při klubových aktivitách s mládeží, víkendových a táborových akcích.

Hudební festival Bílá hole 2006

Posláním tohoto festivalu je vytvořit pro těžce zrakově postižené studenty uměleckých škol otevřený prostor, kde by měli příležitost jednou ročně veřejně vystoupit a předvést své umění a také získat potřebnou jistotu a motivaci k lepším studijním výkonům. Do soutěže bylo věnováno 15 ks digitálních diktafonů, které dětem mohou být nápomocny v mnoha činnostech.

Občanské sdružení Filadelfie, přístav Oldřichovice
Nestátní nezisková organizace, která se věnuje podoře náhradní rodinné péče. V tomto případě se jedná o rodinu Penkalových v zařízení pro pěstounskou péči, která obdržela pračku v celkové hodnotě 19990 Kč.
Nadační fond ASTMA
Datart se stal sponzorem Bowlingového turnaje, který byl ve prospěch Nadačního fondu ASTMA.

Občanské sdružení SDO Slunečnice
Dětské centrum Klokánek
Fond ohrožených dětí
Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Praha
Zdroje, ze kterých bylo čerpáno:
www.obchodnirejstrik.cz
www.datart.cz
Last modified: Monday, January 27, 2014, 11:57 AM