GIGASPORT (Kastner + Öhler, spol. s r.o.)


Zápis v obchodním rejstříku
Spisová značka: C38960 vedená u rejstříkového soudu v Praze
Název subjetku: Kastner + Öhler spol. s r.o.
IČO: 47450401
Sídlo: Čestlice, Obchodní 112, okres Praha-východ, PSČ 25170
Den zápisu: 30.06.1992
Obchodní firma: KBM spol.s r.o.
Právní forma: Společnost s ručením omezeným
Předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Jednatelé: Rosina Pusch a Mgr. Thomas Böck
Společníci: Kastner & Öhler Warenhaus Aktiengesellschaft
8010 Graz. Sackstr. 7-13
Rakouská republika

Základní kapitál: 264 000 000,- KčZapsáno: 7.prosince 2007

Ostatní skutečnosti: Na společnost přešlo v důsledku fúze sloučením jmění společnosti Media Centrum, s.r.o. se sídlem Praha 1, Na Příkopě 19-21, IČ 49824384.

Zapsáno: 10.září 2003

Představenstvo: Mag. Thomas Böck a Mag. Martin Wäg
Oba jsou potomky Carla Kastnera a Hermanna Öhlera v páté generaci.

Dozorčí rada: Členové rodiny


Strategie řetězce

Společnost Kastner&Öhler se již řadu let koncentruje na strategii dvou značek:
Kastner&Öhler představuje módu pro dámy, pány a děti. Vedle TOP značek a jasného přehledného sortimentu Kastner&Öhler vidí svou nejpodstatnější kompetenci v prvotřídní obsluze a poradenství. Atraktivní gastronomická nabídka, servisní služby jako péče o děti, úpravy oděvů, parkování zdarma, apod., vytvářejí pro zákazníka příjemnou atmosféru.
Gigasport nabízí všechno potřebné ke sportu. Gigasport klade důraz na nejvyšší kvalitu, výhodné ceny, servis a zážitek při nákupu. Ve středu stojí sortiment předních značek a profesionální, motivovaní zaměstnanci. Mnozí z nich jsou sami aktivní sportovci a takříkajíc experti ve vlastní oblasti – někteří dokonce přišli ze špičkového sportu.
Gigasport nakupuje pouze u prověřených dodavatelů a snaží se o nejvyšší kvalitu za nejnižší možnou cenu. Nechce zbohatnou na jednom kusu zboží, ale přesvědčit férovostí kvality a ceny všechny zákazníky o tom, že se nevyplatí chodit nakupovat sportovní zboží jinam.
Feelin´ giga proto znamená špičkové produkty, přehledný sortiment, kompetentní zaměstnance, dobrý poměr mezi výkonem a cenou a příjemnou nákupní atmosférou.

Data a fakta
Historie Gigasportu sahá až do poloviny minulého století. Původem je tato úspěšná sportovní firma vlastně z moravské Opavy, kde před 130 lety vznikla firma se střižním zbožím Kastner + Öhler – podle jmen svých zakladatelů. Dle adresáře města Opavy z roku 1874 to bylo v ulici Mezi trhy 135. Dnes má firma Kasnter + Öhler velké sídlo v rakouském Grazu, ale na své moravské kořeny nezapomněla. Na začátku 90. let založila dvě pobočky s čistě sportovním zbožím, v Praze a ve slovinské Ljublani.
Následně najdete nejdůležitější milníky v dějinách Kastner&Öhler od jejího založení po dnes:

1873 - Založení firmy v Moravské Opavě
1883 - Založení Kastner&Öhler Graz
1912 - Přestavba obchodního domu v Grazu architekty Helmer a Fellner
1930 - Založení zásilkové služby
1955 - Nástup doby rozkvětu
1962 - Založení první filiálky mimo Graz
1991 - Nová pozice v módě
1992 - Prodej zásilkové služby
1993 - Otevření první slovinské filiálky v Ljubljani
1996 - Pátá generace přichází
1997 - Expanze do České republiky
2000 - Zavedení strategie dvou značek
2001 - Otevření Gigasportu Graz
2003 - Otevření podzemní garáže Graz
2004 - Otevření první slovenské filiálky v BratislavěZaměstnanci
Jak již bylo řečeno, klade se velký důraz na profesionální, motivované zaměstnance. Mnoho z nich jsou dosud aktivní nebo i rekreační sportovci a experti ve své oblasti – proto mohou skvěle pomoci při výběru produktu zákazníkovi. Doporučit který typ nebo značku vybrat pro jakou přiležitost.
Všichni zaměstnanci jsou průběžně školeni a motivováni k práci v týmu, férovému vztahu k zákazníkům a hlavně jejich potřebám ve sportu. Denně je tak obslouženo až 5000 spokojených zákazníků – sportovců.

Provozovny Kastner&Öhler a Gigasport

Rakousko:
12 obchodních domů Kastner&Öhler s hlavním sídlem v Grazu, ve Štýrsku, Korutanech a Horním Rakousku.
19 obchodních domů Gigasport.

Česká republika:
Česká dceřiná společnost Kastner + Öhler s.r.o. provozuje v současné době v Praze, Brně, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Ostravě a Českých Budějovicích celkem 9 obchodních domů Gigasport a Outlet značek v Karviné.

Slovenská republika:
První obchodní dům Gigasport na Slovensku je v Bratislavě provozován slovenskou dceřinou společností Kastner + Öhler s.r.o.

Slovinsko:
Slovinská dceřiná společnost Kastner + Öhler d.o.o. je se třemi obchodními domy Gigasport v Ljubljani, Mariboru a Celje vedoucím prodejcem sportovního zboží ve Slovinsku.

Mapa koncernu a prodejen v ČR je možné vidět na těchto web stránkách http://www.gigasport.cz/155

Všechny provozovny jsou zařízeny ve stylu samoobslužného maloobchodu. Prostory se pohybují mezi 2000-7000m² a je možné vybírat až z 20-25 000 druhu produktů a značek. Běžná otevírací doba Po – Ne 10:00 – 20:00
V každé prodejně je možné požádat o běžný servis, Giga tipy, nabídky pro kluby a dárkové karty.
Nabídka pro kluby znamená, že jsou celý rok připraveni udělat maximum ke splnění jakéhokoli individuálního požadavku v oblasti sportovního vybavení jak pro kluby a školy, tak i pro všechny odbory a úseky sportu.
Dárkové karty jsou brány jako velmi hezký a šikovný dárek pro následující vlastní výběr. Je možné vybrat kartu s vlastním motivem a obálkou, navolit si libovolnou částku od 250,- do 15 000,- Kč, není nutné vyčerpat darovanou částku jednorázově, možné nakupovat a využívat tuto kartu ve všech prodejnách Gigasportu v ČR.

Hospodářské výsledky řetězce
V roce 2005 byl hospodářský výsledek 19 955,- Kč ve ztrátě, v roce 2006 byla ztráta z předcházejících období převedena do dalšího účetního období. Byl zde zaveden věrnostní zákaznický program. Nad očekávání se odrazil přístup zákazníků na plánované výhody v roce 2007, především v oblasti marketingu, a velmi pozitivně ovlivnil výsledek v roce 2007. Společnost dosáhla stabilizace obratu a struktury nákladů a následky mírného zimního období v roce 2006, které ovlivnily počátek roku 2007, byly překonány a společnost i nadále obhájila vedoucí pozici na českém trhu.

Vztah řetězce s okolím
Obchodní řetězec Gigasport, tím že dodává sportovní vybavení a zařízení, zajišťuje a aktivně se zapojuje převážně na pořádání a zajišťování sportovních akcí pro veřejnost. Nejznámější a nejčastěji se opakované akce jsou například:
- běžecké závody
- cyklovýlety
- volejbalové turnaje
- autogramiády fotbalových, hokejových a dalších klubů
- dětské sportovní hry
- dvoudenní lyžařské zájezdy spojené s testováním lyží všech značek
- zimní večerní lyžování (permanentky, transport, atd.)


Zdroje čerpání
www.justice.cz
www.seznam.cz
www.gigasport.cz
www.google.com
Modifié le: lundi 27 janvier 2014, 11:57